Понеділок, 19.11.2018, 07:56

Вітаю Вас Гость | RSS

Головна » Статті » Інтерв`ю

Про що слід пам'ятати працівникові, який оформлює відпустку по догляду за дитиною
   Отже, вагітність та пологи пройшли успішно і, відповідно до частини третьої статті 179 КЗпП України «Відпустки у зв'язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною» жінці за її бажанням надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Її надають повністю або частково у межах встановленого періоду. Для цього жінка має подати заяву, додавши до неї копію свідоцтва про народження дитини. 

Підприємство за власні кошти може надавати жінкам для догляду за дитиною частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати більшої тривалості. 
Також, якщо були деякі ускладнення під час пологів, надається додатковий лист непрацездатності на чотирнадцять календарних днів, який видається за місцем спостереження вагітної жінки, на підставі запису в історії пологів та в обмінній карці вагітної, засвідченій підписом головного лікаря та печаткою лікувально-профілактичного закладу, де відбулися пологи. 

Зазначені документи є підставою для видання власником наказу. 

Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею три-, шести-, шістнадцятирічного віку можна оформити як безпосередньо після відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, так і в будь-який інший час. Жінка, яка має право на відпустку для догляду за дитиною, може на свій розсуд неодноразово переривати відпустку, а потім знову її оформлювати. Для цього жінці треба подати письмову заяву на ім'я власника із зазначенням строку, на який вона бажає взяти відпустку. 

Відпустка починається з дати, зазначеної у заяві, і закінчується в день, коли дитині виповниться відповідно три, шість, шістнадцять років (якщо, безумовно, відпустку не буде припинено достроково). 

Про переривання та оформлення такої відпустки щоразу має бути виданий наказ (розпорядження) власника на підставі заяви жінки про переривання відпустки для догляду за дитиною. 
Категорія: Інтерв`ю | Додав: ГУРУ (31.08.2011)
Переглядів: 723 | Рейтинг: 0.0/0